GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservis 6481081
*
nr 648 1081
Matservis
ca 45 del, Gefle
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2010
kl 19:50:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/7 19:45:34
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker
-
3045 Matservisdelar
15 delar, + 5 extra fat. Arabia. Nagg
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:05
-
3194 Matservisdelar
36 delar, Bing & Grøndahl, "Empire", 9 mattallrika..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:52
-
3041 Matservisdelar
45 delar, Rörstrand
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:27
-
3295 Matservisdelar
Tyskland, ca 60 del
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:58
-
2007 Servisdelar
28 delar. Ulla Procopé och Richard Lindh, "Fennica..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
14 oktober kl 18:31
*
Matservis
nr 648 1081
Matservis
ca 45 del, Gefle
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/7 19:45:34 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker
-
3045 Matservisdelar
15 delar, + 5 extra fat. Arabia. Nagg
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:05 -
3194 Matservisdelar
36 delar, Bing & Grøndahl, "Empire", 9 mattallrika..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:52 -
3041 Matservisdelar
45 delar, Rörstrand
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:27
-
3295 Matservisdelar
Tyskland, ca 60 del
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:58 -
2007 Servisdelar
28 delar. Ulla Procopé och Richard Lindh, "Fennica..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
14 oktober kl 18:31